Paauglystė – pats įdomiausias, gražiausias, bet tuo pat metu ir sunkiausias ir sudėtingiausias iš visų amžiaus tarpsnių. Vaikas tampa suaugusiuoju ir šis procesas yra labai ypatingas. Šiuo laikotarpiu vyksta anatominiai-fiziologiniai, socialiniai ir intelektualiniai pokyčiai, intensyviai vystosi gyvenimo ir veiklos samprata, vyksta socialinio vaidmens paieškos, psichoemocinė būklė būna nestabili dėl hormonų pokyčių. Taip pat gilėja moralinės vertybės, pasikeičia atsakomybės prasmės suvokimas, suaugusieji paaugliui pradeda kelti didesnius bei rimtesnius reikalavimus. Todėl mokytojams svarbu turėti pakankamai žinių apie paauglio emocijų kaitas, išgyvenimus, siekius.
Renginyje aptarsime paauglystės laikotarpiu vykstančius pokyčius – savivertės problematiką, priklausomybių atsiradimą (mitybos sutrikimus, rūkymą, narkomaniją), individualumo ir tapatybės paieškas, lytiškumo problematiką ir kt.
Dalyviai: Ramūnas Jukna, psichologas, Panevėžio kolegijos lektorius; Alina Martinkutė-Vorobej, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos psichologė, lektorė, Lietuvos psichologų sąjungos narė; Prof. dr. Žana Bumbulienė, gydytoja akušerė-ginekologė, Vilniaus universitetas; Ieva Dulinskaitė, Paramos vaikams centras; Donatas Puslys, Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas, „Bernardinai.lt“ redakcijos žurnalistas.